Akustilise ja elektrikitarri õpe

Kitarritundidesse ootame nii akustilise kui elektrikitarri õpilasi igal tasemel ja vanuses.

Tunnid toimuvad kord nädalas ja kestavad 45 minutit.

Individuaaltundide eelis on see, et õpetaja saab sulle pühenduda 100% ning koostada just sinule sobiva õppeplaani. Seepärast on oluline kohe esimeses tunnis oma eesmärgid läbi rääkida ja koostöös õpetajaga paika seada.

Registreeru kursusele allpool! 

Akustilise- ja elektrikitarri õpe kitarrikoolis Drive It Up!

Enne esimest tundi võiksid mõelda

Mis on sinu pillimängu eesmärk? Kas tahaksid mängida bändis, luua originaalmuusikat, saata enda või sõprade muusikat vm.

Milline muusikastiil sulle meeldib? Rock, pop, jazz, blues jne.

Mis on sinu lemmikbändid ja lemmiklood? Pane kirja näiteks 3 lemmikut.

Kes on su lemmik kitarrist? Kui sul on mõni 🙂 .

Oled juba varem kitarri mänginud? Kui jah, siis millisel tasemel sa kitarri valdad ja mis on peamised murekohad (kust edasi üksi ei saa või ei oska).

Millised akorde oskad? Lahtised duurid, barrè, septakordid? 

Milliseid heliredeleid oskad? Nimeta mõni.

Kas tunned noodikirja? Kui sa veel ei oska, siis me aitame sind.

Valmista ette mõni lugu, mida õpetajale mängida – vali lugu, mida naudid sajaga.

Ühe õpilasega eratunni (1x nädalas 45min) hind on 37,50€ tund.

Korduma kippuvad küsimused:

Millise kitarriga tunnis käia? 

Tunnis võid käia ükskõik millise kitarriga (peaasi, et see on terve ja püsib hääles). Kitarri valik sõltub pigem sellest, millist muusikat sa tahad mängida. Kui sind huvitab rokkmuusika ja bändis mängimine, siis tasub tundi tulla elektrikitarriga. Kui sa aga tahad õppida fingerstyle lugusid, siis sobib selleks suurepäraselt akustiline kitarr. Loomulikult ei jää ükski asi nö vale kitarri pärast õppimata. Tunnis on võimalik kasutada ka erinevaid pille kooli poolt, et leida endale see sobivaim.

Kui palju peaks harjutama? 

Üldiselt kehtib reegel, et mida rohkem sa harjutad, seda paremaks sa saad 🙂 . Üks peamisi eeldusi heaks kitarrimängijaks saamisel ongi järjepidevus. Parem on harjutada igapäev 10 min kui kord nädalas 70 min. Harjutusgraafiku ja pikkuse saad kõige paremini kokku leppida oma õpetajaga personaalselt. Heaks alguspunktiks loetakse algajatel 15-30 min päevas ja edasijõudnutel 60-120 min päevas.

Millal vahetada kitarril keeli?

Keelte vahetamise tihedus sõltub sellest, kui tihti pilli mängitakse. Kui on näha, et keele peale on tekkinud rooste ja mustus, siis on absoluutselt viimane aeg keeli vahetada. Vanad keeled kõlavad ka tuhmimalt ja ei püsi hästi hääles. Kui märkad neid ilminguid, siis on see hea meelespea, et keeltevahetust planeerida. Ühtset reeglit keelte vahetamiseks ei ole. Samas kord poole aasta jooksul võiksid seda kindlasti teha. Ja vähemalt kord aastas võiksid pilli viia tehnikule näidata.

Mida peale kitarri veel vaja läheb?

  • Kitarrikott – hea soojustatud kott hoiab kitarri terve ja puhtana, et see võimalikult kaua vastu peaks.
  • Medikad- medikaid on erinevas suuruses ja erineva paksusega. Katseta neid, et leida endale sobivaim! Alustamiseks on hea 1 mm paksune Tortex medikas.
  • Capo – see on vidin, mis võimaldab kõiki kitarrikeeli kõrgemaks teha, ühekorraga. Küll õpetaja näitab, mis sellega teha 😉 .
  • Noodipult – kodus harjutades pane noodid ja märkmed noodipuldi peale. See võimaldab sul mugavas asendis mängida ja samal ajal nooti jälgida.
  • Kui sul on elektrikitarr, siis vajad veel võimendust ja juhet. Tänapäeval on väga kvaliteetseid, samas võrdlemisi odavaid võimendusi, mis suurepäraselt koduseks harjutamiseks sobivad. Enne võimu ostu aruta see kindlasti läbi ka oma õpetajaga.