Kitarriringid 7-12aastastele

Kitarriringid on mõeldud kõige noorematele kitarrihuvilistele. Ühte gruppi võetakse kuni 6 õpilast, mis loob hea võimaluse väikeses grupis pillimängu algtõdesid õppida, et hiljem juba eratundides jätkata. Tunnid toimuvad kord nädalas ja kestavad 60 minutit. 

Kitarriringi tundides õpime lisaks kitarrimängule ka noodikirja. Samuti treenime erinevate harjutuste ja mängude abil muusikalist kuulmist ja rütmitaju. Grupis õppimine arendab lastes koosmänguoskust ning see on hea ja soodne alternatiiv individuaaltundidele.

Kuna tundides mängitakse koos, siis soovitame lastele alustamiseks akustilist kitarri. Kui kitarri pole veel ostetud, saame esimesel kohtumisel anda soovitusi, milline on lapsele paraja suurusega kitarr. Pilli saab meilt ka rentida, kui sinu laps pole veel kitarrimängu huvis kindel või sa ei soovi kohe kitarri soetada. 

Seoses uuenenud olukorraga on meie füüsilised kontakttunnid peatatud, kuid tunnid toimuvad edasi onlines. Juba osalevate gruppide kohta käiv informatsioon on laekunud e-postile ja uutele huvilistele saadame informatsiooni ja täpsustavad detailid peale kursusele registreerumist!  Registreeru kursusele allpool! 

Mida läheb tarvis tundides osalemiseks?

  • Kitarr – sõltuvalt kasvust soovitame lastele ½ või ¾ mõõdus kitarre. Kui sa pole veel jõudnud lapsele kitarri soetada, siis konsulteeri õpetajaga eelnevalt. Etteteatamisel saab tunnis ka kooli pille kasutada. Kindlasti peab olema kitarr kodus harjutamiseks. Pille on võimalik meilt ka rentida.
  • Noodimapp – vajaminevad materjalid jagab õpetaja tunnis kätte A4 paberitel. Et midagi kaotsi või kortsu ei läheks, on hea võtta kaasa noodimapp.
  • Harilik pliiats ja kustukumm – tundides õpivad lapsed noodikirja, mida kirjutatakse ainult hariliku pliiatsiga.
  • Medikas – kitarri mängime medikaga, neid on erinevas mõõdus ja paksusega. Õiges suuruses medikat soovitab sulle õpetaja. Et medikad ära ei kaoks, on hea nipp neid hoida pinalis, rahakoti münditaskus või mõnes väikses karbis, mis kitarrikotti mahub.

Kodus võiks olla:

  • Pilli harjutamisnurk – lapsel peaks kodus olema kindel koht, kus ta pilli harjutab. Diivani äär ei ole selleks just parim. Harjutamistool võiks olla nii kõrge, et tallad ulatavad maha ja põlved on 90° nurga all.
  • Noodipult – see on harjutusnurga keskne element. Laua pealt noodi lugemine on seljale väga väsitav, seepärast soovitame kindlasti koju soetada noodipult.
  • Kitarri statiiv – kodus peaks pill seisma spetsiaalsel põranda- või seinastatiivil. See hoiab kitarri turvaliselt, samas tuletab silme all olev pill pidevalt meelde, et aeg on harjutada 🙂 .
  • Harjutusaeg – lapsele on hea meelde tuletada, et igapäevaselt 5-10 min harjutamist on parem, kui harjutada kord nädalas tund aega korraga. Teinekord innustab lapsi harjutama see, kui oled valmis neid kuulama. Palu lapsel näiteks esitada minikontsert tunnis õpitust.

Kitarriringis osalemise hind (1x nädalas 60min) on 66€ kuus.